تغییر اندازه فونت:

اخبار

چگونه یک لوگو داشته باشیم
آرم، نشان، لوگو، همان پرچم وبیرق یک شرکت یا یک فعالیت است. حتما برای این موضوع وقت بگذارید و نظرات افراد زیادی را در انتخاب ها جویا شوید.تمام انسانها از قدرت زیبایی شناسی برخوردارند اما همگی  توان  طراحی و مهارت خلق تجسمات خود را ندارند.  هرگز اگر تخصصی در طراحی و گرافیک ندارید، خودتان طراحی نکنید، چون خواه و ناخواه، افراد،  به نشان وابسته می شوند و اگر یک نشان به درستی طراحی نشود، بعدها کار طراحان سخت می شود و شما هرگز حاضر به عقب نشینی از اشتباه خود نخواهید بود.  و روزی که پول دارید برای تبلیغات این اشتباه شما کار تبلیغات را مانند حرکت در مسیر سنلاخ سخت خواهد نمود . چه بسا نشان بد . شعار بد و نام بد تمام هزینه تبلیغات شما را به ضد تبلیغ تبدیل کند . 

برای شروع، شما خواسته های خود را از نشان، برای طراح بازگو کنید. اگر آرم شرکتی را دوست دارید حتما بعنوان الگو معرفی کنید و رنگ دلخواهتان را هم معرفی کنید تا طراح بر اساس خواسته های شما دو تا طرح برای انتخاب  آماده کند. 

دقت کنید که از گنجاندن چند موضوع در نشان خود اجتناب کنید. به طور مثال در آرم های قدیمی شرکت های حمل و نقل، تصاویر قطار، هواپیما و کشتی را در آرم به کار می گرفتند، در حالیکه امروزه معمولا استفاده از نمادهای فلش و پیکان جایگزین شده است. 

هر چه نشان ساده تر و متقارن تر باشد و از اشکال تکراری کم استفاده شده باشد، نشان شما قوی تر خواهد بود. 

نشان و آرم باید در نگاه اول زمینه فعالیت شما را بازگو کند و باید ماهیت  آرم یک شرکت ذوب فلزات با آرم یک شرکت آرایشی تفاوت چشمگیری داشته باشد. 

توجه داشته باشید این نشان،  آرم یا لوگو باید قابلیت چاپ تک رنگ بر روی کارتن یا حک روی قالب یا ساخت مهر را داشته باشد. بر این اساس آرم های چند رنگ و رنگین کمانی همیشه خوب و  کاربردی نیستند. 

آرم ،نشان یا لوگو می تواند بسیار خلاقانه باشد و این کار شما را در پیشبرد تبلیغاتی شرکت جلو خواهد انداخت. 

به طور مثال پیک( پیک موتوری) و پیک ( در بازی ورق) هر دو یک جور نوشته می شوند و یک طراح می تواند طوری کار کند که معنای مورد نظر را در طرح خود پیاده کند. 

یا شرکتی که اول حرفش A. S است ،می توان آنرا آس در بازی ورق کار کرد و معنای تک بودن و امتیاز دار بودن را تداعی کرد. 

با توجه به اینکه در طراحی نشان، شما در یک کادر 10در 10 و تنها مختارید دو رنگ از بینهایت رنگ را انتخاب نمایید و در این محدودیت، شما نامحدوید مجازید نوع آوری کنید. نوع آوری کنید..... و نوع آوری کنید.

مشاهده  البوم تصاویر طراحی های ارم  توسط اجمد کلهر کارشناس تبلیغات 


احمد کلهر کارشناس تبلیغات  09122190337

۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۲
تعداد کلیک: ۱,۱۳۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت تجارت الکترونیک کلهر می باشد.